Haber

MIKTA toplantısı için Endonezya’ya gittiler

ANKARA (İGFA) –TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Çok taraflılığın güçlendirilmesi, kuşaklararası sorunların ele alınması” temasıyla 19-21 Kasım’da Cakarta’da gerçekleştirilecek toplantıya katılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, Endonezya Temsilciler Meclisi ev sahipliğinde düzenlenen MIKTA 9. Parlamenter Liderler Toplantısı’nda “Küresel Yönetişim Odak Altında: Parlamento Nasıl Hareket Etmeli?”, “İklim Eylemleri” konuları ele alındı. Taahhütlerin ve Sorumlulukların Ötesinde” ve “Gençliğin Gücünden Yararlanmak: Daha İyi Bir Gelecek” başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek. Toplantı sonunda MIKTA parlamento liderlerinin ortak açıklaması yayınlanacak.

Toplantı kapsamında Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo’nun milletvekilleri onuruna verdiği davete Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş da katılacak. İkili görüşmeler de yapacak olan Kurtulmuş’un, Yunus Emre Enstitüsü’nde Türk yüksek lisans öğrencileriyle bir araya geleceği bildirildi.

TBMM Başkanı Kurtulmuş’un ziyaretine MHP Kümelenme Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Türkiye-Endonezya Parlamentolararası Dostluk Kümesi Lideri AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, GÜZEL Partisi Bursa Milletvekili Hasan Toktaş eşlik ediyor. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu